Ile Trzyma Jedno Piwo?

Ile Trzyma Jedno Piwo?

Piwo jest popularnym napojem na całym świecie, a istnieje wiele różnych odmian o różnych smakach i zawartości alkoholu. Ponieważ alkohol zawarty jest we wszystkich napojach, w tym w piwie, możesz być zainteresowany sprawdzeniem, ile alkoholu zawiera jedno piwo. Zawartość alkoholu w piwie wynosi zazwyczaj od 5% do 7%.

Puszki

Puszka piwa jest znacznie mniejszym pojemnikiem niż butelka i dlatego jest mniej kosztowna w transporcie. Większość społeczności posiada programy recyklingu puszek aluminiowych, a ponad połowa z nich jest ponownie wykorzystywana, co oznacza, że każdego roku więcej puszek po piwie jest poddawanych recyklingowi niż szkło. Jednak wiele osób nadal woli kupować piwo w butelkach ze względu na smak, ale ślepe testy smaku wykazały, że nie ma różnicy między piwem butelkowanym a puszkowanym.

Butelki

Butelki są najbardziej powszechnym pojemnikiem na piwo i występują we wszystkich kształtach i rozmiarach. Najpopularniejsze kształty to amerykańskie butelki typu half-pint i 500 ml. Istnieje również stubbie, które jest używane tylko w Australii i Kanadzie.

Kegi

Przed podjęciem decyzji o ilości potrzebnego piwa, powinieneś oszacować, ile osób będzie uczestniczyć w imprezie. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś kupić tyle piwa, aby każda osoba mogła wypić od dwóch do pięciu kufli. Ponadto, należy wziąć pod uwagę rodzaj organizowanej imprezy. Na przykład, podczas imprezy z okazji Superbowl, liczba gości prawdopodobnie wzrośnie, podobnie jak liczba wypijanych piw. Na wieczorze kawalerskim/kawalerskim prawdopodobnie podasz sześć do dziesięciu pint.

Beczki sixtel

Beczka sixtel jest mniejsza niż standardowa beczka, ale mieści prawie tyle samo piwa. Jej objętość to siedem i pół galona, czyli mniej więcej tyle, ile 41 16-uncjowych kufli. Jej rozmiar ułatwia również przechowywanie. Keg sixtel to doskonała opcja na imprezy i do domowego warzenia piwa.

Standardowa szklanka pintowa

Standardowa szklanka pintowa mieści jedno piwo i jest jedną z najczęściej używanych szklanek do spożywania piwa. Ta szklanka jest standardem przy zamawianiu piwa w pubach, barach i restauracjach na całym świecie. Nazywana jest również imperial pint lub nonic pint, a jej objętość wynosi 20 uncji. Jest to powszechne naczynie do picia, zwłaszcza angielskich ales i lagerów, i jest niedrogie w zakupie i produkcji. Jest również łatwy do czyszczenia i układania.

Standard drink

Standard drink to napój alkoholowy, który zawiera ustaloną ilość alkoholu. Zawiera co najmniej czternaście gramów czystego alkoholu, ale ilość ta różni się w zależności od rodzaju trunku. Standardowy drink jest pomocny dla tych, którzy chcą trzymać się wytycznych zdrowotnych, ponieważ wskazuje, ile alkoholu zawiera dany drink.

Rozmiary porcji

Piwo występuje w wielu różnych rozmiarach porcji, od 12-uncjowych butelek do szesnastouncjowych kufli. Niektóre bary i restauracje podają piwo w specjalnych szklankach, które mieszczą do ośmiu uncji.

Podobne Wpisy

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Wróć Do Góry