2 Piwa Kiedy Można Jechać?

2 Piwa Kiedy Można Jechać?

Pomimo wielu korzyści zdrowotnych płynących z picia piwa, należy pamiętać, aby odczekać co najmniej dwie godziny przed jazdą po wypiciu nawet jednego piwa. Poziom alkoholu 0,08 procent lub więcej może zwiększyć ryzyko kraksy. Konsekwencje picia i prowadzenia samochodu są druzgocące. Nie tylko możesz zostać ranny, ale możesz również zagrozić innym użytkownikom dróg i spowodować poważne szkody majątkowe. Według National Highway Traffic Safety Administration, prawny limit spożycia alkoholu podczas jazdy to jeden napój alkoholowy na godzinę.

Zgodnie z American Beverage Institute, mężczyzna ważący 150 funtów może osiągnąć limit 0,08 po zaledwie dwóch piwach. Tymczasem kobieta ważąca 120 funtów może przekroczyć limit po jednym drinku. Utah był pierwszym stanem, który ustalił ten limit, a w 1998 roku Kongres uchwalił przepisy wymagające, aby wszystkie stany miały taki limit.

Zależnie od odmiany, poziom alkoholu w piwie może się znacznie różnić. Niektóre lekkie piwa mogą zawierać tyle samo alkoholu, co zwykłe piwa. Z tego powodu wiele osób jest nadal zdezorientowanych, ile piw mogą wypić i nadal prowadzić samochód. Należy jednak pamiętać, że pierwsze piwo powinno być dobrze wchłonięte z krwiobiegu zanim zaczniemy prowadzić. Ponadto, należy również zachować dystans do innych pojazdów. Alkohol upośledza wzrok, więc możesz nie zauważyć innych pojazdów zbliżających się do ciebie, dopóki nie znajdą się w bezpiecznej odległości.

Alkohol i prowadzenie samochodu to nigdy nie jest dobra kombinacja. Jeśli pijesz do lunchu lub po pracy, zastanów się, czy prowadzenie samochodu jest dla Ciebie bezpieczne. Chociaż ilość alkoholu w każdym rodzaju napoju jest różna, ilość alkoholu w piwie jest znacznie mniejsza niż w winie i napojach spirytusowych.

Podobne Wpisy

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Wróć Do Góry